125324444835508 125324444835508
top of page
Search

JUUSTE VÄLJALANGEMINE, JUUSTE HÕRENEMINE - sagedasemad müüdid

Updated: Mar 23

Esteetilises meditsiinis ringleb palju müüte ja väärarvamusi, ka alopeetsia, juuste hõrenemise ja väljalangemise kohta.


MÕNED POPULAARSEMAD MÜÜDID

 • Kiilanemine on tavalisem meestel.

Vale! Kahjuks kiilanemise puhul ei ole soolist diskrimineerimist ja selle käes kannatavad mõlemad sood võrdselt. Alopeetsiaid on erinevat tüüpi, meestel esineb rohkem androgeenset, kuid naistel näiteks armistuvat alopeetsiat.

 • Kiilakatel meestel on rohkem testosterooni.

Vale! Iga kiilaspäine mees muidugi nõustuks sellega! Kuid paraku ei ole see tõsi. Kiilanemine ei sõltu sellest, kui palju testosterooni kehas on, vaid kui tundlikud on sellele karvafolliikulid. Tesotosteroon muudetakse DHT-ks (dihüdrotestosteroon), mis põhjustab folliikulite kahanemise ja verevoolu vähenemise. Sellepärast muutuvad juuksed järjest peenemaks ja peenemaks, kuni lõpuks välja langevad. Samas, osadel meestel ei ole testosteroonile tundlikud habemefolliikulid, seega habe vohab edasi.

 • Märgade juuste kammimine tekitab väljalangemist.

Vale! Märjad juuksed on elastsemad ja võivad tõesti kamminise ajal rohkem katkeda. See aga ei põhjusta juuste väljalangemist juureosast/folliikulist. 

 • Šampoonid/juustepesu tekitavad juuste hõrenemist. 

Vale! Otse vastupidi! Kui Sul on liigselt rasune peanahk, siis tasuks pead tihemini õrnade toodetega pesta, et liigne rasu ei saaks ummistada karvafolliikuleid. Kuigi tooted ei ole kiilanemisega seotud, vali ikkagi õrnad ja looduslikud vahendid, näiteks Dermorganic.

 • Juuste hõrenemise vastu saab spetsiaalsete toodetega. 

Vale! Nii-öelda quick fixi toodete näol kiilanemise vastu ei ole. Teatud hetkel võib dermatoloog määrata ravimit Minoxidili/Rogaine'i, kuid need on kindlad juhud ja ainult sellest ei piisa. Tihti aitabki näiteks just juuste hõrenemise vastane protseduur peanahale, mis on nüüdseks juba teadusuuringutega toetatud. Kosmeetikamaailmas olevad “imevahendid” on suures osas vaid müügiartikkel. 

 • Juuste hõrenemine on alati pärilik.

Vale! Juuste hõrenemist põhjustab palju erinevaid tegureid. Androgeenne alopeetsia on pärilik, aga on ka teisi põhjuseid - autoimmuunsed haigued, stress, toitainete puudus jne. Iga juuste hõrenemise juhtum on erinev. 

 • Regulaarne juukselõikus paneb juuksed kasvama. 

Vale! Juuste otste lõikamine ei mõjuta paraku juureosa ja karvafolliikulit. Regulaarne juukselõikus annab neile siiski tervema välimuse, kuna katkised juukseotsad eemaldatakse. 


MÕNED TÕESED ARVAMUSED:

 • Alkohol ja suitsetamine tekitavad juuste kadu.

Õige! Kahjulikud harjumused võivad kiirendada juuste loomulikku vananemise protsessi. Meie eluviisid mõjutavad juukseid, nahka jne rohkem, kui me arvata oskame.

 • Sünnitamine võib põhjustada juuste väljalangemist. 

Õige! See on normaalne ja ajutine. See on seotud hormonaalse “virr-varriga” naise organismis sünnituse ajal ja pärast seda.

 • Tugevad soengus võivad põhjustada alopeetsiat. 

Õige! Liiga tugevate soengute tihe kandmine võib tekitada traktsioon-alopeetsiat. Kui jätta juuksed rahule, siis see on mööduv. Tegutsema peaks pigem varem kui hiljem, muidu võib juuste kadu jääda püsivaks.

 • Rasusel peanahal ja alopeetsial on teatud seos.

Õige! Rasusel peanahal ja kiilanemisel on sama põhjus. See on jällegi seotud meessuguhormoonidega. Samuti on leitud, et liiga rasuse peanahaga isikul langeb juukseid rohkem välja, kuna liigne rasu võib ummistada folliikuli kanali. 

 • Kiilanemist võib põhjustada autoimmuunne haigus. 

Õige! Alopecia areata on autoimmuunne haigus, mis põhjustab “lapiti” juuste väljalangemist. Lisaks veel näiteks luupus, hashimoto türeoidiit. Autoimmuunse haiguse korral ründab teie enda immuunsüsteem keha ning tihtipeale on üheks sümptomiks juuste kadu. Aeg-ajalt vereseerumi kontrollimine on abiks. 

 • Stressirohke sündmus/periood võib tekitada kiilanemist. 

Õige! Stressil ja juustekaol on seos. Stress võib kiirendada olemasolevat juuste kadu. Tekib nõiaring: stress, kiilanemine, veelgi rohkem stressi ja veelgi suurem juuste kadu. Stress surub nimelt rohkem karvafolliikuleid telogeen- ehk puhkefaasi, mil nad välja langevad.

 • Laienev juukselahk naistel on juuste kao märk.

Õige! Kui meestel tekib kiilanemine tavaliselt oimupiirkonnas või pealael, siis naistel on kiilanemise märgiks laienev juukselahk või difuusne väljalangemine. See on tüüpiliselt pärilik/geneetiline juustehõrenemine. 


Juuste hõrenemine või kiilanemine on üks sagedasemaid probleeme, mida kohtame. Sobivuse korral saame teid aidata juuste hõrenemise vastase protseduuriga, mis paneb peanaha tööle, et hakkaksid kasvama uued ja tugevad juuksed.

Kirjutasime juustehõrenemisest pikemalt siin.

Aega protseduurile või naha anlüüsile saab broneerida siin.

Comments


bottom of page