125324444835508 125324444835508
top of page

SÜNNIMÄRKIDE UURING DERMTEST

Miks peaks üldse sünnimärke jälgima?

Melanoom on pahaloomuline nahakasvaja, mis tekib pigmenti tootvatest rakkudest ehk melanotsüütidest - seega võib melanoom alguse saada just muutunud sünnimärgist. Varakult avastatud melanoom on ravile hästi alluv ning seega ravitav. Sünnimärkide jälgimise osas peavad olema valvsad heleda naha ja silmadega inimesed, solaariumikülastajad, kellel on kehal üle 50 sünnimärgi, rasked päikesepõletused lapse või täiskasvanueas, diagnoositud melanoom endal/lähedasel, nõrgenenud immuunsussüsteem, palju atüüpilisi sünnimärke.

 

Kes võiks pöörduda kontrolli:

Dermtesti tarkvara kaudu saab kontrollida 1-3 muutunud sünnimärki ning vastus dermatoloogilt saabub paari tööpäeva jooksul. Vastuvõtul pildistab dermatoskoopiaalase koolituse läbinud õde dermatoskoobiga (spetsiaalne valgustus ja suurendusseade) sünnimärke ning edastab eelinfo koos mikropiltidega nahaarstile hindamiseks. Nii saab muutunud sünnimärgile erialase arvamuse juba paari päeva jooksul. 

Enne kontrolli soovitame leida need kahtlased sünnimärgid, mida kontrollida soovitakse. Seega kui leiate muutunud, kahtlase üksiku sünnimärgi, siis saab seda hõlpsalt konsulteerida läbi dermtesti tarkvara.

 

Kuidas sünnimärke jälgida?

Sünnimärkide jälgimisel rakendatakse ABC reeglit, kus jälgitakse sünnimärgi kuju (üks pool sarnaneb teisega), piirjoon (piirjoon ei tohiks olla laialivalguv), värv (sünnimärk peaks olema ühevärviline). Kui leiad mõne sünnimärgi, mis eelmanitud kriteeriumitele vastab, võiks seda kontrollida spetsialistil.

Vastuvõtule eelnevalt palume täita küsimustiku

Uuringu hind al 45 €. See sisaldab ühe sünnimärgi uuringut, iga järgnev sünnimärk 45 €.

HUD--6_2000x.jpg
bottom of page