125324444835508 125324444835508
top of page
Search

FOTOEPILATSIOON (IPL aparaadiga)

Nõudlus turvalise, kauakestva ning efektiivse karvakasvu vähendava protseduuri vastu on tõusutrendis. On olemas mitmeid erinevaid viise karvade eemaldamiseks kehalt. Näiteks kasutades selleks epilatsiooni (karvade eemaldamine nahaalusest koest), depilatsiooni (karvade eemaldamine naha pinnalt), keemilisi depilatsioone või elektrolüüsi (karvade eemaldamine elektriga).

Võimalusi pikaajaliseks karvakasvu pärssimiseks on mitmeid. Selleks sobivad hästi näiteks laser- ja IPL süsteemid. Nende süsteemide karvakasvu pidurdav mehhanism töötab läbi kehakarvas leiduva melaniini omaduse neeldada valguse lainepikkusi (600-1200 nm). Valguslainepikkuse melaniinis neeldumise tulemusel tekkivat reaktsiooni nimetatakse fototermolüüsiks.

Fototermolüüs on kohtspetsiifilise trauma tekitamine kuumusega, mis tekib valgusimpulsside neeldumise tagajärjel valitud sihtmärgi (melaniini) tabamisel. Melaniinis neeldub valgus lainepikkustel 300-1200 nm. Valguse neeldumise tagajärjel vabanenud kuumaenergia lõhub karva maatriksi ning karvasibulas asetsevad kasvufaktorid. Karva hävinemise tõttu on karva tagasikasv tugevalt aeglustatud.

Meeles tuleb aga pidada, et karvakasv on laserprotseduuridele tundlik vaid kasvufaasis ehk anageenis olles. Kasvufaasis on karvad kehal jällegi erinevatel ajahetkedel. Mistõttu kordusprotseduurid on vajalikud, et mõjutatud saaksid kõik karvad töödeldaval alal. Esmase kuuri läbimiseks oleks tarvis läbida 4-6 protseduuri, 4-6 nädalaste vahega, et saavutada rahuldavaid tulemusi. Edaspidised tulemust säilitavad protseduurid võiksid toimuda iga 6-12 kuu möödumisel.

Karvakasvu pidurdamiseks leidub veel mitmeid erinevaid lasersüsteeme nagu Ruby laser (694 nm), Alexandrite laser (755 nm), Diode laser (810 nm), Nd: YAG laser (1064 nm), BBL (Broadband Light) (500-1200 nm).


Protseduuride efektiivsust võivad mõjutada mitmed asjaolud, nagu näiteks:


1. Karvade asukoht. Nt karvad kaenlaalusi ning kubemepiirkonnas alluvad protseduuridele paremini kui näiteks jäsemetel või rinnakul.

2. Naha- ning karvatoon. Heleda nahatüübi (Fitzpatrick I-IV) ja tumeda karvakasvuga inimesed saavutavad protseduuriga parimaid tulemusi. Seda tänu suurele kontrastile nahatooni ning karva vahel, võimaldades valguslainel karvas maksimaalselt neelduda.

3. Karva kasvufaas. Anageenis ehk kasvufaasis olevad karvad on kõige enam protseduuridele tundlikud.

4. Protseduuri teostamiseks kasutatav aparaat.

5. Kliendi hormonaalne tasakaal.

6. Ravi plaan.

Protseduurile eelnevalt on oluline välja selgitada kliendi tervislik seisund ning tarvitatavad ravimid võimalike komplikatsioonide tekke vältimiseks.


Protseduuriks valmistumine

Protseduuriks valmistudes on soovituslik vältida karvade epilatsiooni ning vahatamist kuni 6 nädalat enne protseduuri.

4-6 nädalat enne ning peale protseduure on soovituslik regulaarne päiksekaitsefaktoriga (SPF min 30) toodete kasutamine UV-kiirgusele paljastatud kehapiirkondadel.

Selleks, et protseduuri ajaks oleks siiski väike karvakasv tuntav, on soovituslik karvu raseerida töödeldaval piirkonnal mõned päevad enne protseduuri.


Pärast protseduuri

Protseduuri järgselt võib nahka jahutada, et vähendada ebamugavat kuumatunnet ning turse tekkimist. Vajalik on regulaarne SPF kasutamine peale protseduuri või töödeldud piirkonna kaitsmine otsese päikesevalguse eest.


Protseduuri saab mugavalt broneerida meie ONLINE süsteemis.

Komentarze


bottom of page