125324444835508 125324444835508
top of page

Meditsiiniline DERMIDA mikronõelumine

Mikronõelumise protseduuri käigus on võimalik tungida sügavatesse nahakihtidesse kui ka teostada protseduure pindmiselt nõeludes ja seejuures vägagi efektiivseid eesmärke saavutades. Lisaks mikronõelumisele, on protseduuri efektiivsemaks muutmiseks võimalik kombineerida seda erinevate hapete ja/või niisutavate seerumitega kui ka kliendi oma verest tsentrifuugimise teel eraldatud trombotsüütide ja kasvufaktorite rikka saadusega (iPRF).

 

Mikronõelad mõjutavad nahaseisundit ja nahatekstuuri, vähendavad kortsukesi, päikesekahjustust ning muudavad nahapinnal olevad armid vähem märgatavaks. Protseduuri eesmärk on nahale mikrotrauma tekitamine, mis kutsub esile naha loomulikud taastumisprotsessid ning seeläbi uue kollageeni tootmise nahas

MEDICINAS kasutame mikronõelumise seadmena DERMIDA mikronõelumise aparaati, mis võimaldab valida erinevaid sügavusi erinevate toimeainete viimiseks nahka. Seega, spetsialisti poolt valitakse nõelte sügavus vastavalt nahaprobleemist individuaalselt, arvestades patsiendi naha iseärasusi ja soovitud eesmärke.

Nahale tehtavad mikrokahjustused on nn. mikrokanalid, mille kaudu paraneb toimeainete tungimine läbi epidermaalse barjääri sügavale nahakihtidesse. Tekkivad mikrotraumad võetakse naha retseptorite poolt vastu signaalina naha regeneratsiooni protsessi alustamiseks ning uue ja värske elastiini- ja kollageenikiudude moodustamiseks.

Mikronõelumine võimaldab:

  • tugevdada õhukest ja "rabedat" nahka;

  • taandada miimilisi kortse ja kurrukesi;

  • pinguldada nahka ja parandada elastsust;

  • suurendada naha loomulikku võimet toota kollageeni;

  • ahendada suurenenud poore;

  • helendada pigmendilaike;

  • siluda erinevaid arme.

Protseduuri teostatakse nii näo-, kaela- kui kehapiirkondadele (nt ülehuule kortsukesed, langenud silmalaugude korrektsioon, terve näonaha kvaliteet, venitusarmidele). Protseduuril on kiire taastumisaeg.

Mikronõelumine on MEDICINAS alternatiivne valik neile, kes ei soovi intensiivsemat protseduuri, kuid samas soovivad väga tõhusat nahakvaliteeti toetavat ja taastavat protseduuri. Protseduuri on soovituslik korrata ning see sobib kõikidele nahatüüpidele. 

Mikronõelumine ise võtab aega umbes 5-10 min, olenevalt alast, mida soovitakse protseduuriga mõjutada. Aktiivsed nahale määritavad ained (happed, seerumid, iPRF) kantakse nahale vastavad kas enne või pärast nõelumisega alustamist. Kogu protseduur kestab koos ettevalmistustega kokku umbes 1-1,5 h.

Protseduurijärgne nahapunetus taandub enamasti sama päeva õhtuks. Samuti võib esineda kerget ketendust (nt happehoolduse kombineerimisel). Naha täielikuks visuaalseks taastumiseks on soovituslik anda aega siiski umbes 7 päeva, kuigi protseduurijärgsed päevad võimaldavad teil tavaelus osaleda. Oluline on naha intensiivne niisutamine taastumise toetamiseks. Taastumise järgselt on nahapind sile ja särav.

Enne protseduuri

Protseduur ei vaja erilist ettevalmistust. Tähtis on, et samal päeval ja paar päeva pärast protseduuri ei minda sauna. Soovituslik on nahka sel päeval enam mitte puhastada ega kasutada ka jumestustooteid, vaid tavareziimi juurde naasta nahahooldusega tagasi ca 24h pärast ehk järgmisel hommikul. Solaariumis käimine ravikuuri ajal on keelatud.

 

Eelmainitud tegevused võivad poore ummistada ning näonaha üleliia tundlikuks teha. Naha pesu enne 24h möödumist protseduurist võib vähendada selle efektiivsust, kuna eemaldab nahale kantud lisaained.

 - Enne ega pärast protseduuri ei tohi päevitada ega käia solaariumis vähemalt 14 päeva*.
- Katkestada tuleb 2-3 päeva enne protseduuri näonahal paiksete retinoidide või bensüülperoksiidi sisaldavate ravimkreemide kasutamine.
- Isotretinoiinravi (Roaccutane) ajal protseduuri ei teostata.
- Autoimmuunravist peab olema möödas vähemalt 24 tundi.
- Hiljutiste täitesüstide teostamine ei ole vastunäidustuseks - tegemist on erineval sügavusel protseduuridega.
- Botuliintoksiini süstide tegemisest peab olema möödas vähemalt 3 ndl juhul, kui mikronõelumiseks kasutatakse iPRF seerumit - viimane vähendab botuliintoksiini mõju.
- CO2 laserravist peab olema möödas vähemalt 2 nädalat.

- IPL protseduurist peab möödas olema vähemalt 1 nädal.

Vastunäidustused:

 - Rasedus või imetamine; 
- Isotretinoiini sisaldavate ravimite (nt. Roaccutane) võtmine;
- Aktiivne põletikuline akne või rosaatsea ravitavas piirkonnas (põletikulisele aknele saame teostada põletikku alandavat ja arme siluvat aga laserravi*);
- Naha viirusinfektsioonid, aktiivses faasis herpes; 
- Psoriaas, ekseem või dermatiit ravitavas piirkonnas; 
- Keloidarmid (antud armidele protseduure ei teostata mikronõelumisega - selleks on Medicinas teised lahendused - küsi lisainfot!);
- Allergia roostevaba terase või anesteetikumi (lidokaiin ja prilokaiin) vastu; 
- Lahtised haavad, haavandid või nahaärritus ravitavas piirkonnas;
- Aktiivne nahavähk ravitavas piirkonnas; 
- Keemia või kiiritusravi;
- Hemorraagiline (veritsusega seotud) häire või hemostaatiline (veritsusega seotud) düsfunktsioon.

Kõrvalmõjud

Esimestel päevadel võib nõelumispiirkonnas esineda kerget punetust ning tekkida võivad väikesed verevalumid, mis kaovad paari päeva jooksul. Mõnel juhul võib tekkida allergia (pisikesed punased punnikesed, kerged punakad laigud nahal).

*NANO mikronõelumine EI VAJA taastumisaega.

Pärast protseduuri

Võib jätkata oma igapäevaseid toimetusi, kuid jälgida tuleks, et samal päeval saab nahk puhata "koormusest".  Jumestustoodeid võib vajadusel kasutama hakata 1 päev  peale protseduuri. Protseduuri järgselt ja samal päeval ei tohi minna sauna, solaariumi*, päevitama* sportima. Kuigi taastumisaega ei ole vaja, võib patsient soovida pärast protseduuri koju jääda, kuna nahk on tõenäoliselt veidi "päikeseõhetav". Püsivamate tulemuste saavutamiseks ja märgatavateks muutusteks soovitatakse protseduuri korrata.

Ravikuuri soovitatav protseduuride arv:

  • ravikuur koosneb 4 – 6 protseduurist;

  • ravikuuride arv 1-2 korda aastas;

  • protseduuride sagedus: 3-4ndl möödumisel (sõltuvalt valitud toimeainetest)

Lisaküsimuste korral palume meile eelnevalt kirjutada/helistada.​

Nanonõelumine hapetega + LED - säraandev ja tugevalt niisutav hoolitsus 155€

*Tegemist on Medicina kliiniku poolt komplekteeritud hooldusega, mis EI VAJA taastumisega!

Mikronõelumine happekoorimise ja niisutavate toimeainetega 255€

Mikronõelumine iPRF autoloogse mesoteraapiaga (nägu) 285€

Mikronõelumine iPRF autoloogse mesoteraapiaga (nägu + kael) 390€

*Soovi korral tuimestus 1 piirkond (30min) 20€

needlingpen-x-tra-control-dermapen-needlingpen.jpg
bottom of page