Sepa 19, IV korrus, Tartu info@medicina.ee Võtame telefoni teel vastu broneeringuid E-R 10-17 +372 5567 3793
Vastuvõtule palume tulla ilma kaaslaseta (va alaealised patsiendid).
Palume kliinikusse jõudes panna alati jalga kilesussid.
KRÜOTERAAPIA MEELESPEA
Krüokirurgiaga ehk krüoteraapiaga saame kiirelt, ohutult ja tõhusalt eemaldada erinevaid healoomulisi moodustisi! Väga madala temperatuuri abiga saame eemaldada erinevaid healoomulisi nahamoodustisi nagu seborroilised keratoosid, konnasilmad, soolatüükad, keloidarmid, dermatofibroomid, hemangioomid, päikeselaigud jne - neid on väga palju. Krüokirurgiaga on armitekke oht minimaalne. Praktikas suudetakse umbes 90% soovimatuid nahamoodustisi selle abil eemaldada.
KUIDAS PROTSEDUURIKS VALMISTUDA?
Protseduur ei vaja suurt ettevalmistust. Kui tallaalusi asuvad väga suured ja kõvad konnasilmad või soolatüükad, siis võiks neid 2 ndl enne protseduuri töödelda keratolüütikumiga (saadavad apteegis), mis aitab neid pehmendada. Tavaliselt on need salitsüülhapet sisaldavad vedelikud. Kohapeal saab spetsialist ka moodustisi kindla vahendiga lihvida.
MIS TOIMUB PROTSEDUURI AJAL?
Ravitavat ala külmutatakse, see tõmbub valgeks ja sulamisel muutub nahk punakaks ja kergelt valulikuks. Tuimestus ei ole protseduuri ajal vajalik, külmutamine on iseenesest anesteetikum, kuid annab kergelt tunda kui näpistus. Külmutamine kestab 5-90 sek olenevalt moodustise suurusest ja asukohast. Keskmiselt kestab 20-30 sek.
MIS JUHTUB PÄRSAST PROTSEDUURI?
Ravitud koldele tekib umbes 2-24 h pärast vill. Kui see vill ei lõhke, siis ei tasugi seda puutuda. Kui lõhkeb, siis tasuks kolle katta plaastriga ja hoolega antiseptikumiga puhastada, et ei tekiks põletikku. Tavaliselt piisab Bebanthen salvist või tsink salvist, et põletikku alandada. Kui vill on ära kuivanud, tekib sinna kohale koorik, mille eemaldumisel tuleb esile terve nahk. Terve nahk võib olla heledam ümbritsevast, kuna melanotsüüdid ehk pigmendirakud hävivad juba -5 kraadiga, kuid pigment taastub ajaga. Paranemine võib kesta 1-6 ndl olenevalt kolde suurusest ja asukohast. Valu leevendamiseks võite võtta Ibuprofeeni. Mingeid piiranguid pärast protseduure ei seata, tuleks vaid kaitsta piirkonda hõõrdumise eest. Vahel on vaja kordusprotseduuri, mis võiks toimuda 2-4 ndl pärast.
TAVALISED KÕRVALMÕJUD:
-
Vill
-
Põletiku teke villi lõhkemisel
-
Hüpopigmentatsioon (enamjaolt pöörduv)
-
Hüperpigmentatsioon
VASTUNÄIDUSTUSED:
-
Ebastabiilne diabeet
-
Melanoom
-
Muud perifeerse veresoonkonnahäired
Lisaküsimuste korral palume meile eelnevalt kirjutada/helistada.