PRP e PLASMOLIFTING e PLASMATERAAPIA (nüüd iPRF!)

NB! Oleme asendanud PRP protseduuri iPRF protseduuriga. iRPF kohta loe lähemalt siit.

Mis on kaasaegse ja usaldusväärse Śveitsi tootja Regen Lab PRP protseduur?

 

(PRP - platelet rich plasma; tuntud ka kui plasmolifting, plasmateraapia, dracula therapy, vampire facial)

 

PRP on unikaalne anti-age protseduur, mis on mõeldud neile, kes ei soovi täitesüstimise või botuliintoksiini vm protseduuri, kuna see on 100% bioloogiline. PRP on patsiendi veres sisalduvate trombotsüüstide kontsentratsioonist parima osa kättesaamine ja sellejärgne süstimine näidustatud piirkonda või profülaktiliseks raviks. Süstimismeetod on mesoteraapia ehk väikesed mikrosüstikesed nahka.

 

Üldiselt kasutatakse PRP meetodit regeneratiivse meditsiini valdkonnas, kuid meie teostame seda esteetilise protseduurina, et aidata kaasa naha noorendamisele ja selle kvaliteedi säilitamisele. Kuna naha noorendamine toimub PRP puhul ainult tema enda kehaomaste elementide toimel, siis puuduvad protseduuril kõrvaltoimed ja äratõukereaktsioonid. Siiski peab saadud plasma olema õiges kontsentratsioonis ehk mitte normidest kõrvalekalduv. Selle tagab verevõtmisel kvaliteetsete originaalatsutide (RegenLab) kasutamine ning õiged tsentrifuugimistehnikad.

 

Milline on protseduuri efekt?

 

Trombotsüüdid, mida soovime saada tsentrifuugitud vereplasmast, on pehmete ja kõvade kudede parandamise mehhanismide võtmetegurid. Nad toodavad essentsiaalseid kasvufaktoreid, nagu näiteks FGF, PDGF, TGF-ß, EGF, bEGF, IGF, mis on kaasatud tüvirakkude migratsiooni, diferentsiooni ja proliferatsiooni (lihtkeeles liikumine, jagunemine ja levimine). Lisaks, stimuleerivad trombotsüüdid fibroplaste ja endoteeli rakke tootma uut ekstratsellulaarset maatriksit ning neovaskularatsiooni. PRP protseduur suurendab fibroplastide jagunemist ning seeläbi ka kollageeni teket, mis omakorda on oluline näitaja naha uuendamisel ehk rejuveneerimisel.

 

Pärast tsentrifuugitud trombotsüütide rikka plasma süstimist nahka, hakkavad naha sügavates kihtides asuvad sidekoerakud (fibroblastid) sünteesima kollageeni, elastiini ja hüaluroonhapet, mis tagavad nahale sileduse ja elastsuse. Kuna nahakihi maatriks paraneb, paraneb seeläbi ka mikrotsirkulatsioon, mis omakorda parandab nahatooni ja värvust. Nahk muutub elavamaks, rõõsamaks.

 

PRP protseduur omab äärmiselt head ANTIOKSÜDANTSET effekti, mis on oluline näiteks just päikesest kahjustatud naha taastamisel. Tegemist on ka innovatiivse lähenemisega keloid- või aknearmide ravimisel. Samuti soodustab plasma süstimine juuksekasvu (üks tuntuim alopeetsia ravimeetod) ning aitab kaasa akne, postakne või pigmenteerunud naha parandamisele.

 

Kuidas protseduuri teostatakse?

 

Kogume 9-11ml kliendi veeniverd, mida tsentrifuugime ja mille tulemusena eralduvad vererakud (erütrotsüüdid, trombotsüüdid, leukotsüüdid) ja vereplasma. Saadud plasmas sisalduvad meie jaoks lisaks trombotsüütidele ühed olulisemad kasvufaktorid, mida süstime näo-, kaela-, dekoltee- ja kätenahka. 

 

Protseduur on sobilik teostamiseks ühekordse sessionina kui kuurina, ühtlasi kombineeritult teiste tehnoloogiatega.

 

PRP protseduuriga on võimalik saavutada parem:

 

*naha mikrotsirkulatsioon;

*kollageeni sisaldus nahas;

*parem naha elastsus ja struktuur.

 

Protseduuri teostame ka koos mikrõnõelumise ehk kollageeniteraapiaga.

 

Näidustused protseduuriks:

 

- foto -ja kronoloogiline vananemine;

- probleemid silmade ümbruses (tumedad rõngad, tundlikud silmad, lõtvunud silmaümbrus);

- pindmised kuni sügavad kortsud;

- probleemne nahk, akne;

- postakne ja armid;

- naha ptoos äkilise kaalukaotuse järgselt;

- dehüdreeritud, väsinud ja elutu nahk;

- naha taastamine peale dermatokosmeetilisi protseduure (laserprotseduurid, keemiline koorimine, IPL hooldus jmt)

- päikesekahjustunud naha taastamine, sh solaarium;

- alopeetsia ehk juuste väljalangemine (maailmas hetkel kõige toimivam ja perspektiivsem ravimeetod, mis ei oma analooge).

 

PRP kontsentratsioon peab olema ÕIGE ehk mitte liiga kontsentreeritud plasma. Selleks, et kõik oleks õige ja protseduuri tulemused tagatud, kasutame meie Euroopa direktiivi nõuete järgi registreeritud RegenLab katsuteid, mis on registreeritud kui meditsiiniseadmed. PRP protseduuriks ei ole sobilikud tavalised verevõtmiseks ettenähtud katsutid.

 

Õigesti teostatud protseduuride korral ilmnevad nähtavad tulemused 2-4ndl möödudes. Parimad tulemused ilmnevad 6k möödudes. PRP protseduuridega võib siduda teisi esteetilise mittekirurgilise meditsiini protseduure nagu näiteks biorevitalisatsioon, sügav naha niisutamine, keemilised koorimised, täitesüstid, botuliintoksiin, IPL- ja laserravi.

Lisaküsimuste korral palume meile eelnevalt kirjutada/helistada.

PROTSEDUURI MEELESPEA: https://www.medicina.ee/prp-plasmateraapia-meelespea

iPRF üks piirkond (nägu, kael, dekoltee vm) 255€

iPRF kaks piirkonda (nägu + kael) 395€

iPRF juuste hõrenemise ravi 225€

*Soovituslik kordade arv 3x ja 1x kuus. Protseduuri võib korrata mitte varem kui poole aasta pärast.​