125324444835508 125324444835508
top of page
Search

UUS teenus - CryoPen® krüoteraapia

Meie teenuste hulka on lisandunud uus efektiivne meetod eemaldada erinevaid nahamoodustisi. Protseduure teostab pikaaegse kogemusega nahaspetsialist RN Elli Maria Mäesalu. Loe tema kogemust ja tule naha analüüsi 0€! 

"Olen nahaalase nõustamise ja protseduuridega tegelenud juba mitmeid aastaid. Üks oluline protseduur, mida praktiseerisin SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Nahahaiguste kliinikus mitme aasta jooksul oli krüokirurgia/krüoteraapia. Nägin nende aastate jooksul samuti väga palju erinevaid nahamoodustisi alustades laatunud keratoosidest üle torso ja lõpetades paikse nahavähi ehk basalioomiga. Kõiki neid sain töödelda just krüokirurgiaga. Väga tavalised olid näiteks akrokordonid ehk nahanäsad, konnasilmad ja soolatüükad. 

Protseduur on teatud moodustiste puhul tõhusam kui teiste, see on paraku alati nii. Näiteks nahanäsad saab tavaliselt ühekorde krüokirurgiaga eemaldatud, kuid visad soolatüükad võivad vajada lausa 10-20 protseduuri. Soolatüügaste puhul mängib rolli see, et see on viiruslik moodustis ning nende väljendumine sõltub oluliselt immuunsüsteemist. Sellepärast on neid sagedasemini näiteks lastel ja langenud immuunsuse korral. Lastel on immuunsus alles väljakujunemas ja kui on kannatust, siis soolatüükad võivad teatud vanuses iseeneslikult mööduda. 

Langenud immuunsus võib tähendada näiteks keemiaravi perioodi, teatud haiguseid vms. Ettevaatlik tuleb olla diabeedihaigetega, eriti nendega, kellel on haigus ravile allutamatu. Tihti on diabeedi haigetel häirunud perifeerne veresoonkond, mille tõttu on krüokirurgia “haava” paranemine pikem ja tüsistusterohkem ning võib tekkida ka sekundaarne mädane põletik. Raskemal juhul isegi ulatuslikum nekroos. 

Krüoteraapia protseduur on ise lihtne ja kiire. Kui moodustisele lastakse vedelat lämmastikku, siis tunnete näpistavat tunnet, tavaliselt valusam hetk tekib siis, kui külm on sulanud. Koht punetab ja pakitseb. Selle vastu aitab bepanthen, mis rahustab. Mõned moodustised eemalduvadki juba esimese korraga, mõned vajavad paar protseduuri jne. See selgub juba kohapealsel konsultatsioonil.

SA TÜK Nahahaiguste kliinik oli just see koht, kus esimesena kogesin, kui palju kurja võib päike meie nahaga aastate jooksul teha. Päikesekahjustused ei pruugi avalduda kohe või nooruses. Nooruses püütud jume väljendub vanemas eas sügelevate aktiiniliste ja seborroiliste keratoosidega. Nägin palju näiteks kiilanevatel vanematel meesterahvastel pealael kobrutavaid aktiinilisi keratoose, mis on tegelikult eelfaas nahavähi tekkeks. Sealt sai ka alguse kirg päikesekaitse vajalikkuse kohta rääkimiseks. Nahk mäletab ja see, mida teeme oma nahaga nooruses, peegeldub tegelikult vanemas eas. 

Krüoteraapia on väga tõhus ja ohutu vahend, et selliseid erinevaid nahamoodustisi eemaldada. Kasuks tuleb ka see, et nö taastumisaeg on üsna kiire, olenevalt moodustise suurusest.


Tule naha analüüsile 0€ ja teeme teie vajadused selgeks!

bottom of page