Search

TERE TULEMAST, ELLI MARIA!

Külastasin Londonis 7.-8. Juunil FACE 2019 konverentsi. Minu jaoks oli see esmakordne ja ka erakordne kogemus osaleda välismaisel suurel meditsiinikonverentsil. Olin eelnevalt tutvunud põhjalikult kavaga, mis ajas mind juba tohutult elevusse. Panime Kristinega paika ka plaani, millistel loengutel oleks minul kõige targem osaleda. Panime rõhku just laseritele ja plasmateraapiale, põhilistele esteetilistele protseduuridele, millega hakkan esialgu süvitsi töötama. Minu ootus oli saada konverentsilt uusi teadmisi ja innovaatilisi lähenemisi. Ütlen kohe ära, et ma ei pidanud üldse pettuma!

Väga innustav oli koos viibida üle maailma kokku tulnud dermatoloogide, plastikakirurgide, esteetilise meditsiini õdedega - kõik olid seal ühtsel eesmärgil. Meid sütitas sama kirg - kuidas ravida, säilitada, parandada inimese nahka seestpoolt väljapoole, võttes inimest tervikuna. Konverentsil valitses mõnus, sõbralik ja motiveeriv atmosfäär.


Palju räägiti plasmateraapiast, kasvufaktoritest ja tüvirakkudest. Plasmateraapia üks suur pluss minu jaoks on see, et kasutame keha enda “preparaati” ning tüsistuste oht on seega minimaalne. Plasmateraapia kasutusala on väga lai. Seda võib teostada iseseisva protseduurina parandades naha kvaliteeti või kasutada näiteks laserravi järelravina, et taastumisaeg oleks kiirem. Plasmat kasutatakse meditsiinis ülimalt laialdaselt. Üks õppejõud rääkis näiteks oma loengus, et ravis sellega oma kannakõõluse vigastuse vaid nädalatega.


Olen tegelenud Tartu Ülikooli Kliinikumi Nahakliinikus umbes kolm aastat dioodlaserraviga ja Medita kliinikus happekoorimisega, aidates inimesi, kellel on rosaatsea, erüteem, teleangiektaasia, akne, peened kortsud ja pigmendilaigud. Lisaks olen eemaldanud erinevat tüüpi keratoose, dermatofibroome, angioome ja muid healoomulisi nahamoodustisi. Londonis oli aga väga inspireeriv kuulata erinevaid laserispetsialiste, kuidas nemad oma vahendiga inimesi aitavad. Lasereid on väga erinevaid, millest igaüks töötab oma lainepikkusel ja on efektiivne teatud kudedes asuvatele probleemidele. Üks Pakistani naisarst rääkis, kuidas tema eemaldab inimestel aknearme. Ei vähenda, vaid eemaldab. Ta rõhutas seda mitmeid kordi, sest ta ise teadis, kui vajalikku ja imelist tööd ta teeb. Seda vaadata oli väga innustav, eriti kuna ta ise oli nii vaimustuses ja silm säras. Just sellist suhtumist ma naudin. Inimesed, kes teevad oma tööd armastuse ja kirega. Mulle meeldib end tarkade ja kirglike inimestega ümbritsega, kuna soovin end samamoodi järjest täiendada, saada koguaeg juurde uusi oskusi, teadmisi. Nii saan ma pakkuda usaldusväärset teenust ning erinevate nahaprobleemidega inimesi aidata.

Iluraviga või esteetika valdkonnaga on ju üldse selline lugu, et inimestel kipub olema sellega armastuse-vihkamise suhe. Sellega ringleb palju müüte: botoxi ülesüstitud huuled, see on ainult edevuse laat, kas siis kuskile mujale ei ole raha panna jne. Üks vanem meesterahvas alustas oma loengut jutuga, mis jäi mulle väga kõlama. Ta rääkis, et pidas kunagi esteetilist meditsiini kõige ebavajalikumaks alaks ja professionaalid võiksid oma oskusi mujal vajalikemas kohtades rakendada. Ometi on see mees nüüd igapäevaselt esteetika valdkonnas tegutsev. Ta ütles, et meie ühiskond on vananev - hetkel on töötamisealised mõnel ametil juba 70+ vanuses. Ka ametlik pensioniiga on ühtlasi tõusuteel ja pensioniealised inimesed soovivad end samamoodi tunda sisemiselt enesekindlalt, võimekana ja värskena. Loomulikult ei ole välimine kõige tähtsam, kuid paratamatult annab see inimese enesekindlusele juurde, kui ollakse peegelpildiga sina peal. Nüüd ongi esteetiline meditsiin antud arsti hingeasi, sh ka plasmateraapia, kuna see annab nahale võimaluse end ise parandada ja hoida seda elastse ning klaarina. Vananemisega jääb tüvirakke järjest vähemaks, sellest ka aeglasem haavade paranemine ja naha vitaalsuse kadu.

Naha vananemise ilmingud on justkui jäämägi, vaid väike tipuke on välismaailmale nähtav. See, mis jääb pinna alla, on suur, oluline ja kompleksne ala. Seepärast ongi naharavi oluline teostada just seestpoolt väljapoole. Jäi kõrva, et kui sa ei ole valmis muutma oma elustiili, siis sul ei ole mõtet tegeleda oma nahaprobleemiga. Kõik tuleb tagasi, kui sa enda panust ei anna. Näiteks hüperpigmentatsiooniga ei ole mõtet tegeleda, kui sa ei muuda oma päevitamiskäitumist ja ei hakka kasutama igapäevaselt kõrge kaitsefaktoriga ja laia toimespektriga SPF kreemi. Samuti on rosaatsea raviga. Rosaatseat stimuleerib ka toit ja jook. Kui jood pidevalt veini, sööd vürtsikaid sööke ja rämpstoitu, siis on laserravi mõju vaid ajutine.

Minu südameasjaks on ka tervislik toitumine. Leian, et nahatervis saab alguse seest. Sain sellele Inglismaal mitu korda kinnitust - ei ole üht ilma teiseta. Sisemiselt toetame nahatervist toiduga, veega, unega, stressi vältimisega jne. Meie rakkude jõujaam on mitokonder, mida rohkem neid on, seda parem. Neid saame jõustada trenniga, toitumisega, antioksüdantidega, saaste vältimisega jne.

Laseriprotseduure plaanides peaks juba kuu aega enne hakkama nahka oluliselt niisutama, seest ja väljast - tuleb juua palju vett, süüa tervislikult, vältida alkoholi, mitte suitsetada - nii valmistad naha laserprotseduuriks maksimaalselt ette, et saada maksimaalne tulemus. Kui on rauapuudus, siis peaks sellega tegelema, võttes lisaks ka rauapreparaati või rikastada oma toidulaud rauarikaste toitudega.

Soovin alati oma klientidele südamele panna, et teeme ikkagi koostööd, enda panus nahale on väga oluline kui mitte kõige olulisem. Nahatervisega tegelemine ei lõppe minu kabinetist lahkudes. Soovin oma kliente nõustada, et nad oskaksid igapäevaselt protseduuritulemusi maksimaalselt säilitada.

Mina alustan MEDICINA kliinikus happekoorimiste, plasmateraapia ja IPL raviga. Neid kahte viimast protseduuri saab edukalt teostada eraldi ja ka kombineeritult. Näiteks, kui piltlikult traumeerime nahka IPL raviga, siis teostades pärast seda ka plasmateraapiat on taastumisaeg lühem ja tulemus veelgi parem. IPL Nordlys aparaadiga saame teostada mitmeid protseduure: fotonoorendus, fotoepilatsioon ehk püsiv karvaeemaldus, pigmendiravi, punetuse ravi ja põletikulise naha ehk akne ravi. Vastavalt probleemile võib see tulemusi anda juba 1-3 korraga.


Üsna pea lisame veel rohkem infot saabuvast Nordlys aparaadist ja teostatavatest protseduuridest! Protseduuride teostamisega alustame juba septembris.

Minule saab aegade broneerimise ja lisaküsimuste osas kirjutada otse: ellimaria@medicina.ee


Kohtumiseni Medicina kliinikus!