Search

STEROIDRAVI võimalused (alopeetsia & armid)

Updated: Nov 25, 2021

Alopecia areata

Medicinas teostame mitmeid alopeetsia/ juuste hõrenemise protseduure. Kui diffuusele alopeetsiale on efektiivsem nt autoloogse mesoteraapia protseduur, siis laiguti tekkivale kiilanemisele ehk alopecia areata'le on efektiivsem jällegi Kenalog lokaalne steroidravi (meditsiinis kasutusel olnud juba üle 50. a). Alopecia areata esineb suuremate või väiksemate ovaalsete laikudena ning see kirjeldab autoimmuunset haigust, mis esineb ca 1% inimestest. Ravi korral teostatakse steroidsüste otse alopeetsia koldesse. Intervall ja kordade arv sõltub kindlasti haiguse ulatusest ja patsiendi vanusest. Protseduuri korratakse ca 4-6 ndl vahega.


Armid

Kenalog steroidravi aitab ravida keloid- ja hüpertroofilisi arme, vähendab värskemates kui vanemates hüpertroofilistes armides olevat põletikku, sügelust või kiskumise tunnet. Lisaks omab Kenalog põletikuvastast toimet - ravim aitab muuta armi tooni heledamaks ja muuta seda lamedamaks, ühtlasemaks ümbritseva koega.

Hüpertroofilist armi põhjustab kahjustus sügavamas nahakihis, eriti kui armi tekkeks on soodumus. Samuti võib kahjustus ilmneda mitu kuud hiljem pärast naha vigastamist. Vigastus võib olla putukahammustus, tatoveerimimine, vaktsineerimine, põletus, lõikevigastus, operatsioon jne.

Kui hüpertroofiline arm jääb vigastuse piiresse, siis keloidarm omab võimet end nö laiali ajada (ehk paikneda ka suuremas raadiuses kui oli esialgne lõige/vigastus).

Kenalog steroidravi on seega efektiivne ja hea võimalus armide parandamiseks ilma kirurgilise sekkumiseta. Armiravina võiks Kenalogi teostada ca 2-4 ndl vahega. Armi paranemist võib märgata mõne nädalaga, kuid pehmenemist juba mõne päevaga.


Rohkem infotsaate helistades +372 55673 793 või kirjutades info@medicina.ee .