125324444835508 125324444835508
top of page
Search

Artikkel AINULT MEESTELE

Updated: Mar 23

Meeste terviseteadlikkus on järjest tõusmas, mis tähendab, et enam pannakse rohkem rõhku enda tervise uurimisele ja kontrollimisele. Järjest käivitatakse ka kampaaniaid, mis toetavad meeste tervise teadvustamist ja sellega tegelemist. Uuringute põhjal on meeste keskmine vanus naistega võrreldes madalam - sellel on mitmeid põhjuseid. Näiteks testosterooni hulk kehas suurendab riskikäitumist ja ohtlike hobidega tegelemist. Samuti on testosteroon seotud suurema rasuerituse ja pooride ummistusega. Meestel on ka suurema risk naha enneaegseks vananemiseks, kuna nende profülaktiline käitumine on tihtipeale kiduram kui naistel. Näiteks ultraviolettkiirgus on üks suurimaid tegureid enneaegse vananemise korral ja mehed kipuvad olema päikesekaitsekreemiga üsna hooletud. Ka nahahoolduse teostamine on meeste päevakavasse tulnud pigem hiljuti. Kellel rohkem, kellel mõningal määral ja on palju neid, kelle jaoks näopesu hõlmab vaid veega loputamist. Samuti esineb meeste seas enam muid riskikäitumisi, alkoholitarbimist ja suitsetamist, mis mõjutavad otseselt nahasisest C vitamiini, elastiini ja kollageeni.


Mehed ja esteetiline meditsiin

Tundub nagu need kaks on üksteisele väga kauged terminid, kuid tegelikkus on juba teine. Need on hakanud ajas üksteisele lähemale nihkuma, kuna järjest rohkem panevad mehed rõhku esinduslikule välimusele. Uuringute järgi on üldiselt meeste tervishoiu ja dermatoloogia tarbimine naistega võrreldes tunduvalt madalam, kuid see trend hakkab õnneks muutuma. Samuti on meie ühiskond vananev ja terveid inimesi on järjest kõrgemas eas. Paraku vananeb meie välimus ikkagi ja teatud välimusega seotud mured võivad segada nii era- kui ka tööelu.


Meeste osakaal esteetilises meditsiinis on siiski kiirelt kasvav. Eriti mittekirurgilise esteetilise meditsiini, kuna mehed hindavad kindlasti protseduuride kiirust ja minimaalset taastumist, mis ei segaks nende argipäeva ja füüsilisi tegevusi. Meeste puhul erineb esteetiline lähenemine kindlasti suurel määral naiste lähenemisest.

Meeste anatoomia on naistega võrreldes erinev, seega nii botuliintoksiini kui täitesüstidega peab kasutama erinevaid tehnikaid ja järjest rohkem tehakse sellest ka uurimistöid. Meestel on suurem pealuu, rohkem skelettlihaseid, paksem nahk, unikaalne subkutaanse rasva jaotus ja karmimad näojooned. Tänu sellele on kõik eaga seotud muutused silmnähtavamad ja prominentsemad, kui naistel, näiteks kortsud ja koemahu kadu. Kõiki neid tegureid peab arvestama, et pakkuda meestele terviklikku ja maskuliinsust toetavat lähenemist.


Mida meie näeme meeste puhul rohkem?

Üks olulisi probleeme, mida meeste puhul näeme on androgeenne alopeetsia, mis on tihtipeale pärilik. Kogeme järjest rohkem, et mehed soovivad seda probleemi adresseerida ja lahendusi leida. iPRF autoloogne mesoteraaia peanahale on tänaseks juba teadusuuringutega toetatud ja oleme näinud väga häid juustekasvu taastamise tulemusi nii meestel kui ka naistel. Protseduur on seni meeste sõnul täiesti talutav, kuigi esialgu võib olla nõelahirm suurem. Tuleks läbida kolm protseduuri umbes kuuajase vahega ja edasi hinnata umbes poole aasta pärast kordusprotseduuride tarvidust. Tulemusi võibki tegelikult oodata umbes 6 kuud, nii et kui paari kuuga midagi ei toimu, siis kindlasti ei tohiks heituda.


Tihti näeme meeste puhul follikuliiti, nii habames, kui ka peanahal. Habemes tekitab lisa ärritust veel habemeajamine, mis indutseerib folliikulis olevat põletikku ja karvade sissekasvamist. Testosterooni hulka kehas seostatakse rasueritusega ja meie ülesanne on mehi õpetada, kuidas puhastada ja hooldada oma nahka, et mitte tekitada lisa ärritusi.


Oleme kogenud ka seda, et meestel on nahaprobleemid, mis neid segavad, aga nad ei tegele nendega ise. Lahendusi pakkudes muutuvad nad tegelikult rõõmsaks, et väljapääs probleemidele on olemas. Tegelikult on enamikele nahaprobleemidele lahendused juba tänapäeval olemas, kui mitte täielikud, siis kas või leevendavad.


Rasueritusega seoses näeme tihti ebapuhast nahka ja akneilminguid, mis samuti õõnestavad meesterahva mina-pilti. Meestele pakume kindlasti vähem protseduure, kuid just neid protseduure ja tooteid, mis võimalikult kergema vaevaga probleemile tulemust annavad. Kui siiski neid on protseduure jmt rohkem vaja, siis aitab samm-sammuline lähenemine.

Samuti arvavad eelkõige mehed, et rasune nahk ei vaja niisutust, kuid rasu ja nahaniisutatus on kaks erinevat asja. Hea päevane niisutaja peaks iga meesterahva valikus olema, mugavam variant on veel nö 2in1 päikesekaitsefaktoriga niisutaja.


Nagu enne mainitud sai, siis meeste anatoomia tõttu on kõik vananemiseilmingud prominentsemad..

Näiteks meestel esineb tihti kurjusekorts sügava vaona, antud lihast kasutatakse tegelikult lihtsalt keskendumise ajal teadmatult. Selle tõttu on väga lihtne lähenemine botuliintoksiin, mille protseduur kestab kõigest 10-15 minutit ja hooleta on kurjusekorts lausa 3-6 kuud.


Kõige suuremat kurja teeb naha vananemisel päike. Päikese eest ei saa me end niikuinii 100% kaitsta, ka kõige hoolikamad kreemi kasutajad. Kaitsekreemi peab teatud aja tagant uuendama ja see võib paraku meelest minna. Samuti teevad paljud mehed näiteks vabaõhu tegevusi ja kreemi uuendamine ei ole esimene asi, mis pähe tuleb. Ühest uuringust tuli välja, et lausa 41% mehi ei kasuta kunagi päikesekaitsekreemi! Õnneks hakkab see juba muutuma, et teadlikkus päikese kahjulikkuse kohta tõesti kasvab. Teatud nahaprobleemid, näiteks tugevalt kuperoosne nahk või nahatüübid ei talu üldse päikest. Kui alustada naha eest hoolitsemisega ja protseduuridega, siis tuleks kaitse kindlasti kasutusele võtta, muidu on tehtud tühi töö ja kahjustused tulevad tagasi.


Meie ülesanne on meestele kindlasti teha olulist ja lihtsat teavitustööd, et naha kaitsekäitumine ja teadlikkus kasvaks. Soovime pakkuda teile terviklikku ja lihtsat lähenemist, et te ei peaks oma argielus suuri või ebamugavaid muutusi läbi tegema.


Tule konsultatsioonile!


Aega saab broneerida siit.Comentários


bottom of page